Cynk

kup teraz

Popraw swoją jakość życia ! Nigdy nie jest za późno. Jeśli pragniesz być zdrowy, witalny i pełen energii, już dziś zadbaj o odpowiedni poziom cynku w organiźmie

Działa w organizmie jak policjant kierujący ruchem. Nadzorując pracę enzymów, wpływa na wiele procesów metabolicznych.
Utrzymuje w stanie gotowości system immunologiczny , wzmagając odporność na zakażenia.
Jest niezbędny do syntezy białka i materiału gene­tycznego.
Zapewnia prawidłowy rozwój oraz czynność narządów płciowych .
Pomaga w leczeniu dolegliwości związanych z przero­stem prostaty . Ze względu na szczególny wpływ tego pierwiastka na proces wytwarzania męskich komórek płciowych - plemników, może być pożyteczny w terapii bezpłodności.
Przyspiesza gojenie się ran, reguluje zdolność skurczu mięśni.
Obniża poziom cholesterolu w organizmie, wspomaga powstawanie insuliny (hormonu trzustki, potrzebnego do regulacji przemiany cukrów).

Niedobór cynku jest szczególnie niebezpieczny u kobiet ciężarnych. Może być przyczyną samoistnych poronień, ale to również zwiększone ryzyko urodzenia dziecka o niskiej masie ciała, bardziej narażonego na komplikacje w czasie porodu. U noworodków za­opatrzenie w cynk zależy od prawidłowego stanu odżywienia kobie' w ciąży i karmiących.
Niedobór tego składnika w wieku dziecięcyrr może spowodować opóźnienie wzrostu oraz zaburzenia funkc narządów płciowych .
Odpowiednia ilość cynku potrzebna jest di prawidłowego rozwoju psychicznego - dzieci pozbawione cynk w diecie mogą mieć chwiejny nastrój, zaburzoną percepcję wzroków i zaburzenia pamięci.

Cynk chroni organizm przed szkodliwym działaniem zaniecz szczonego środowiska. Głównym zagrożeniem ludzi mieszkający! w dużych miastach jest ołów i kadm, które dostają się do powietr z rur wydechowych samochodów oraz z dymu papierosowego.

Przy zmniejszonej ilości cynku, organizm pobiera więcej metali ciężkie odwrotnie: zażywając cynk można zmniejszyć wchłanianie toksy nych substancji.

Sportowcy potrzebują więcej cynku niż wynosi przeciętne zapotr bowanie, ponieważ tracą dużo tego pierwiastka podczas trening i zawodów.

Dzienna dawka cynku dla dorosłych mężczyzn zalecana pi Urząd ds. Żywności i Leków w Stanach Zjednoczonych (FDA) wy 15 mg. Wyniki przeprowadzonych badań wykazały, że przecii amerykańska dieta dostarcza tylko około połowę tej ilości. W Pc sytuacja przedstawia się podobnie.

Cynk jest magazynowany w organizmie w niewielkich ilość dlatego należy regularnie uzupełniać jego zapasy.

 

Skład : .................cynk 15/50 mg

Sposób użycia : 1 tabletka dziennie po posiłku

Zawartość : 100 tabletek